Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?


Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir dairenin görsel kalitesini artırmanın ilk adımı temizlik ve düzenine önem vermektir. Yani dekorasyonunuz her ne kadar göz alıcı şıklığa sahip olsa bile evinizin pis ve dağınık olması tüm şıklığının kaybolmasına neden olacaktır. Bu doğrultuda derinlemesine Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle ev temizliğine başlamadan evvel dairenin tüm camları açılır ve alanın temiz hava ile dolması sağlanır. Sonrasında tül ve perdeler yıkanır ve camların silinmesiyle duvarlardaki tüm lekeler de temizlenir. Tüm odalarda eşyaların tozu alınır ve ortalık toparlanır. Fakat Profesyonel Ev Temizliği yapılırken en önemli hususun eşyaya göre temizlik malzemesi kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Eşyalı Ev Temizliği

Her temizlik alanının kendine göre zorlu aşamaları vardır. Dolayısıyla eşyalı ev temizliği yapmanın da belli başlı sıkıntıları mutlaka olacaktır. Mesela her eşyanın cinsine uygun temizlik malzemesi kullanılması, eşyanın yapısına zarar vermemek adına önemlidir. Bunun dışında eşyaları titizlikle temizledikten sonra eski düzenine geri çevrilmesi, tavan ile duvar temizliği yapılacak ise eşyaların kirlenmemesi adına muhafaza edilmesi gibi önemli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Tabi ki, Eşyalı Ev Temizliği için istenen sonuca ulaşmak adına öncelikle yapılacak işlemleri sıralamak önemlidir. Yani yüzeysel bir temizlik mi yoksa camlardan duvarlara kadar dip köşe mi alan temizlenecek buna karar verilmelidir. Eğer ki, derinlemesine bir temizliğe ihtiyacınız var ise ortamın tam anlamıyla hijyenik olması bakımından bu noktada profesyonel hizmet alınması tavsiye edilir.

Boş Ev Temizliği

Ev temizliği profesyonel anlamda ele alındığında kuşkusuz çok daha detaylı bir temizlik gerektirir. Dolayısıyla bu konuda temizlik firmalarından destek alacaksanız, seçiminizi titizlikle yapmanızı öneririz. Peki, Boş Ev Temizliği nasıl yapılır? Kiracısı çıkan bir dairenin temizlik işlemi tabi ki dairenin yeni kiracısı ya da sahibinin istekleri yönünde gelişir. Şöyle ki, istenirse öncelikle daire boya badana işleminden geçirilir ve ardından camlar, mutfak dolapları ve banyo ile wc detaylıca temizlendikten sonra zemin temizliği de yapılır hizmet sona erdirilir. Ancak boş ev yeni inşaatı bitmiş bir yapı ise burada inşaat kalıntıları olacağı için temizlik personel sayısı da eşyalı boş eve oranla daha fazla olmalıdır.