Koltuklardaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Koltuklardaki Lekeler Nasıl Çıkar?


Koltuklardaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Toplum olarak koltukta çay-kahve keyfi yapmayı sevdiğimiz kesin. Ancak bu keyfi yaparken tükettiğimiz sıvının koltuğa dökülmesiyle oluşan leke, kuşkusuz can sıkıntısı veren bir durumdur. Çünkü çoğu koltuğun dokusu dökülen sıvıyı hemen çektiği için oluşan lekenin de çıkması oldukça güçtür. Peki, Koltuklardaki Lekeler Nasıl Çıkar? Öncelikle koltuk lekesinin geri dönüşü olmayan bir hale dönüşmemesi için doğru temizlik ürünü ile silinmesi gerekir. Bulaşık deterjanı, arap sabunu, kalıp sabun ve benzeri çeşitli kimyasallar bazı kumaş lekelerini çıkartsa bile çoğu zaman olumlu sonuç vermez. Hatta leke silindiğinde çıktı gibi görünse bile kurumaya başlarken daha büyük bir leke olarak kendini gösterir ve bu aşamada tekrar amatörce silinmesi hiç mantıklı değildir. Koltuk lekesini çıkartmak için kişinin kumaş yapısından anlaması ve uygun temizlik malzemesi kullanması gerekir. Bu nedenle koltuklarınız lekelendiğinde hiç müdahale etmeden uzman desteğine başvurmanız, yerinde bir hareket olacaktır.

Koltuk Temizleme

Ev ya da iş yerlerinde temizlik konusunda en sıkıntılı işlemlerden biri koltukların hijyenini sağlamaktır. Çünkü üzerinde sürekli bir şeyler yenilip içildiğinden ötürü çeşitli lekelere maruz kalmakta ve birde amatörce temizlendiğinde lekenin boyutu büyüyerek görsel kirliliğe yol açılmaktadır. İşte böyle olumsuz görüntülerin oluşmaması adına Koltuk Temizleme işlemini kişilerin kendi başlarına yapmak yerine profesyonel temizlik şirketlerinden destek alması, koltuğun kullanım ömrünü uzatacaktır. Yanlış temizlik ürünlerinin kullanılması sonucunda hem oluşan leke büyür hem de koltuğun kumaş yapısı deforme olur. Bu sebeple koltuklarınıza herhangi bir şey döküldüğünde bu alanda profesyonelce hizmet veren firmamızla iletişime geçerek kaliteli temizlik hizmeti alabilir, koltuklarınızın ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Leke Temizliği

Yaşam alanlarınızda ne kadar dikkat etseniz de özellikle koltuklarınıza sürekli bir şeyler dökülür ve dökülen sıvıyı temizleme çabasına girdiğinizde ise lekenin daha da fazla büyümesine yol açılır. Bu nedenle çay, kahve ya da meyve lekesi olsun fark etmeksizin koltuklarınızı daha uzun kullanmak için Leke Temizliği hususunda mutlaka profesyonelden destek almanız gerekir. Bu konuda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı sağlığa hiçbir zararı olmayan leke çıkarıcılar ile koltuklarınızı parıldayan temizliğe kavuşturabilir, sorunsuz kullanmanızda yardımcı olabiliriz. Gerektiğinde iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, her çeşit leke temizliğinde sizlere yardımcı olmamıza ön verebilirsiniz.