Halıfleks Yıkama

Halıfleks Yıkama


Halıfleks Yıkama

Halıfleks YıkamaHalı temizliği basite indirilmeyecek kadar önem ister. Bu anlamda özellikle halıfleks temizliğini değerlendirecek olursak uzun yıllar süren bir uzmanlık gerektirir. Halıların cinsine göre yıkama yapılması önemlidir. Bazı türdeki halılarda fırça kullanılabilirken bazılarında da yalnızca vakumlu temizlik yapılması gereklidir. Bu anlamda halı yıkanırken fırçalanma ve de sonrasında vakumlama zaman sürecine dikkat etmek önemli bir ayrıntıdır. Eğer ki halılar üzerinde su olması gereken zamandan daha fazla kalırsa bu durumda halı koku yapacaktır.

Firmamız Tek temizlik ise burada görevinin bilincindedir ve hangi halıyı ne şekilde yıkaması ve temizlemesi gerektiğini de çok iyi bilmektedir. Özellikle leke sökücüler ve halı yıkama sırasında kullanılan ürünlerin ve kimyasalların asla renk açıcı özelliğinin bulunmaması gerekir. Bunun içinde yıkama kadar kullanılan ürünler ve malzemelerde önemlidir.

Halıfleks yıkama işleminde iki türlü yöntem kullanılabilir. Bunlardan birincisi köpük sistemi diğeri de normal bir sistem. Ancak kiri fazla olan halılarda köpük sistemi tavsiye edilmez. Bunun içinde doğru firmayı bularak halı veya halıfleks temizliğini ona yaptırmak önemlidir. Aksi takdirde temiz bir halı yerine zarar görmüş ve lekelerden arınmamış bir halı ile karşılaşmanız normal olacaktır.

Son dönemde piyasa da bu işi bilmeyen firmalara baktığımız da şunu görebiliyoruz ki müşteriler halılarını yıkatmaktan şikayetçiler. Tek temizlik ise insanların yeniden güvenlerini kazanabilmek ve bu yöntemin aslında sizin için ne kadar faydalı olduğunu göstermek için büyük çaba göstermektedir.

HALIFLEKS YIKAMA ÇEŞİTLERİ

Vakumlu Halıfleks Yıkama;

Vakumlu halıfleks yıkama yöntemi en çok tercih edilenler arasındadır. Çünkü derinlemesine olan kiri çok kolay bir şekilde temizler. Halı yıkama işlemi sonrasında 4 saatlik kısa bir sürede kurumaktadır.

Buharlı Halıfleks Yıkama;

Halıfleksin cinsine göre buhar uygulaması yapılmasına karar verilir. Kök boya gibi halılarda buhar kullanılmaması daha doğrudur. Buharlı yıkamadan sonra vakumlama yapılması önerilir.

Tek temizlik şirketi bu anlamda ülke ekonomisine katkı ve gerek ofis, gerek ev, gerek cami gibi ortamlarda yer alan halıfleksleri en doğru yöntemler ve ürünlerle birlikte gerçekleştirir.